محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد تجزیه و تحلیل اصل و حالت کار موتورهای پله ای.
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

تجزیه و تحلیل اصل و حالت کار موتورهای پله ای.

2023-07-31

آخرین اخبار شرکت در مورد تجزیه و تحلیل اصل و حالت کار موتورهای پله ای.

موتور پله ای نوعی موتور رایج است که نقش مهمی در زمینه های کاربردی مختلف دارد.کنترل موقعیت دقیق را با کنترل سیگنال پالس ورودی، که دارای ویژگی های دقت، کارایی و کنترل است، به دست می آورد.در زیر به اصول و روش کار موتورهای پله ای می پردازیم.

 

اصل یک موتور پله ای بر تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان است.یک موتور پله ای معمولی از یک استاتور، روتور و رمزگذار تشکیل شده است.استاتور از چندین قطب مغناطیسی تشکیل شده است که هر یک از آنها با یک سیم پیچ پیچیده شده است.روتور از آهنرباهای دائمی تشکیل شده است که خاصیت مغناطیسی آن به آن اجازه می دهد تا با استاتور تعامل داشته باشد.رمزگذار دستگاهی است که برای تشخیص موقعیت چرخشی موتور استفاده می شود.

 

حالت کار موتورهای پله ای را می توان به دو نوع تک فاز و چند فاز تقسیم کرد.
یک استپر موتور تک فاز می تواند تنها با وارد کردن یک سیگنال پالس بچرخد.هنگامی که یک سیگنال پالس وارد می شود، میدان مغناطیسی باعث می شود روتور بچرخد و باعث یک مرحله چرخش در هر پالس می شود و در نتیجه تغییر موقعیت حاصل می شود.در موتورهای پله ای تک فاز، ساده ترین نوع، موتور پله ای روتور میدان مغناطیسی برگشت پذیر است که با تغییر ترتیب انرژی دهی سیم پیچ، روتور را با توجه به اندازه پله مشخص می چرخاند.

 

موتورهای پله ای چند فاز برای درایو به سیگنال های پالس از چند فاز نیاز دارند.مشابه موتورهای پله ای تک فاز، هر سیگنال پالسی یک مرحله چرخش را تحریک می کند.تفاوت این است که موتورهای پله ای چند فاز دقت و سرعت کنترل بالاتری دارند.موتورهای پله ای چند فاز معمولاً از دو، سه یا چهار فاز تشکیل شده اند که هر فاز دارای یک سیم پیچ و اختلاف فاز مشخصی بین سیم پیچ ها است.با فعال کردن پی در پی کویل های مختلف می توان به چرخش استپر موتور دست یافت.

 

خواه این یک موتور پله تک فاز یا چند فاز باشد، با کنترل فرکانس و جهت سیگنال پالس می توان به تغییرات موقعیت دقیق دست یافت.این ویژگی باعث می شود که موتورهای پله ای به طور گسترده در بسیاری از تجهیزات اتوماسیون مانند ربات ها، ماشین های CNC، چاپگرها و غیره استفاده شوند.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.