محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد تجزیه و تحلیل اصل کار موتور مرحله ای تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

تجزیه و تحلیل اصل کار موتور مرحله ای تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان

2023-09-06

آخرین اخبار شرکت در مورد تجزیه و تحلیل اصل کار موتور مرحله ای تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان

موتور مرحله ای یک دستگاه کنترل دقیق است که به طور گسترده در سیستم های اتوماسیون مورد استفاده قرار می گیرد که از طریق تعامل میدان مغناطیسی و جریان، کنترل دقیق موقعیت و سرعت را به دست می آورد. در زیر،ما اصول کار یک موتور مرحله ای را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و مقدمه ای دقیق از چگونگی تعامل میدان مغناطیسی و جریان برای رانندگی موتور را برای چرخش ارائه می دهیم.
 

    قطب مغناطیسی و میدان مغناطیسی:
 

روتور یک موتور مرحله ای معمولاً حاوی قطب های مغناطیسی متعدد است که از مواد مغناطیسی دائمی یا کویل های الکترومغناطیسی ساخته شده اند. هنگامی که جریان از طریق کویل در موتور عبور می کند ،یک میدان مغناطیسی تولید می شوداین میدان مغناطیسی می تواند توسط یک آهنربا دائمی یا توسط یک کویل تحریک شده توسط یک جریان الکتریکی تولید شود.
 

    سیم پیچ و جریان:
 

استاتور موتور مرحله ای معمولاً حاوی چندین کویل است که به یک منبع برق متصل شده و توسط جریان هدایت می شود.جهت و شدت جریان قدرت و جهت میدان مغناطیسی را تعیین می کندبر اساس روش های کنترل مختلف، جریان می تواند در یک جهت یا در جهت مخالف به صورت مورد نیاز جریان یابد.
 

    تعامل بین میدان مغناطیسی و کویل:
 

هنگامی که جریان از سیم پیچ موتور مرحله ای عبور می کند، میدان مغناطیسی تولید شده توسط سیم پیچ با میدان مغناطیسی روتور تعامل خواهد داشت.یک نیروی جذب یا دفع بین کویل و روتور وجود داردکه باعث می شه موتور چرخش کنه.
 

    تغییرات میدان مغناطیسی و حرکت روتر:
 

در یک موتور مرحله ای، تغییرات مختلف میدان مغناطیسی می تواند با تغییر جهت و شدت جریان کویل ایجاد شود، بنابراین چرخش روتور را حرکت می دهد. به عنوان مثال،هنگامی که میدان مغناطیسی کویل به میدان مغناطیسی روتور جذب می شودوقتی میدان مغناطیسی کویل میدان مغناطیسی روتر را دفع می کند، موتور برای حرکت کویل از روتر دور می شود.
 

به طور خلاصه، اصل کار موتور مرحله ای بر اساس تعامل بین میدان مغناطیسی و جریان است. با کنترل جهت و شدت جریان کویل،موتورهای مرحله ای می توانند موقعیت دقیق و کنترل سرعت را به دست آورندتغییر میدان مغناطیسی باعث حرکت روتور می شود و زاویه های مختلف حرکت و توالی حرکت، حالت حرکت موتور را تعیین می کند.این اصول و روش های کنترل موتورهای مرحله ای را به یک دستگاه کنترل دقیق رایج در سیستم های اتوماسیون تبدیل می کنند، به طور گسترده ای در زمینه های مختلف صنعتی و تجاری استفاده می شود.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.