محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد طبقه بندی و اصل کار درایورهای استپر موتور
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

طبقه بندی و اصل کار درایورهای استپر موتور

2023-05-23

آخرین اخبار شرکت در مورد طبقه بندی و اصل کار درایورهای استپر موتور

درایورهای موتور پله ای دستگاه های الکترونیکی هستند که برای کنترل چرخش موتورهای پله ای با تبدیل سیگنال های پالس الکتریکی به سیگنال های محرک مورد نیاز موتور استفاده می شوند.طبقه بندی و اصول کار درایورهای استپر موتور به شرح زیر است:

 

   1. طبقه بندی

 

(1) نوع توالی فاز: درایورهای موتور پله ای نوع توالی فاز یک روش رانندگی رایج در بازار هستند.آنها چرخش موتور را با کنترل جریان عبوری از سیم پیچ هر فاز کنترل می کنند.درایورهای متداول توالی فاز شامل درایورهای تک فاز، درایورهای دو فاز و درایورهای سه فاز هستند.

 

(2) نوع میکرو استپ: درایورهای موتور پله ای نوع میکرو استپ می توانند سیگنال های پالس الکتریکی را به هر نسبت تقسیم کنند و باعث می شود موتور نرم تر بچرخد و دقت و دقت کنترل استپر موتور را بهبود بخشد.محرک های رایج میکرو گام شامل نیم گام، ربع مرحله و هشتم است.

 

   2. اصل کار

 

اصل کار درایور استپر موتور تبدیل سیگنال جریان به میدان مغناطیسی مربوطه برای کنترل چرخش و موقعیت موتور است.هنگامی که جریان از سیم پیچ موتور عبور می کند، یک میدان مغناطیسی در سیم پیچ ایجاد می شود و آهنربای دائمی در موتور را جذب می کند، که چرخش شفت را به حرکت در می آورد.با کنترل مقدار و جهت جریان می توان جهت چرخش و سرعت موتور را کنترل کرد.

 

درایورهای موتور پله ای توالی فاز معمولاً با کنترل جریان عبوری از هر سیم پیچ فاز، چرخش موتور را کنترل می کنند.هنگامی که درایور توالی فاز یک سیگنال پالس الکتریکی دریافت می کند، به طور متوالی جریان را به هر سیم پیچ فاز با توجه به جهت چرخش و مقدار جریان اعمال می کند و یک میدان مغناطیسی برای کنترل چرخش موتور ایجاد می کند.

 

درایورهای موتور پله ای میکرو استپ با کنترل تعداد پله های تقسیم شده به کنترل دقیق تری دست می یابند.در درایورهای میکرو استپ، سیگنال‌های پالس الکتریکی به سیگنال‌های کوچک‌تر تقسیم می‌شوند تا کنترل موتور نرم‌تر انجام شود.درایورهای Micro-step را نیز می توان بر اساس تعداد مراحل مورد نیاز برای بهبود دقت کنترل تقسیم کرد.

 

به طور خلاصه، درایورهای استپر موتور دستگاه های الکترونیکی مهمی هستند که سیگنال های پالس الکتریکی را برای کنترل دقیق موتورهای پله ای به سیگنال های محرک تبدیل می کنند.آنها به طور گسترده در زمینه های مکانیکی، اتوماسیون و کنترل الکترونیکی استفاده می شوند.

 

 

آخرین اخبار شرکت طبقه بندی و اصل کار درایورهای استپر موتور  0

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.