محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد PLC چگونه استپ موتور را کنترل می کند؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

PLC چگونه استپ موتور را کنترل می کند؟

2023-02-15

آخرین اخبار شرکت در مورد PLC چگونه استپ موتور را کنترل می کند؟

به عنوان یک ماشین حسابداری کنترل صنعتی، PLC دارای ساختار مدولار، تجهیزات انعطاف پذیر، سرعت پردازش بالا، توانایی پردازش دقیق داده ها و توانایی کنترل عالی PLC برای استپ موتور است.این می تواند با استفاده از عملکرد خروجی پالس با سرعت بالا یا عملکرد کنترل حرکت، به کنترل موتور پله ای پایان دهد.
 

ویژگی های موتور پله ای: (1) جابجایی زاویه ای موتور پله ای کاملاً متناسب با تعداد پالس های ورودی است.بعد از یک هفته کارکرد موتور هیچ عیب انباشته ای ندارد و قابلیت تعقیب عالی دارد.(2) سیستم کنترل دیجیتال حلقه باز متشکل از موتور پله و مدار راننده بسیار ساده، ارزان و قابل اعتماد است.در همان زمان، همچنین می تواند یک سیستم کنترل دیجیتال حلقه بسته بسیار کاربردی با پیوند پاسخ دیدگاه را تشکیل دهد.(3) مراقبت دینامیکی موتور پله سریع، آسان برای شروع و توقف، چرخش مثبت و تغییر سرعت است.(4) سرعت را می توان به آرامی در یک طرح مناسب و گسترده برنامه ریزی کرد، و گشتاور زیاد همچنان در سرعت کم قابل اطمینان است.(5) استپر موتور فقط با منبع تغذیه پالس قابل کار است.نمی تواند به طور مستقیم از منبع تغذیه ارتباطی و منبع تغذیه DC استفاده کند.
 

بالاترین فرکانس پله ای که موتور پله می تواند بدون از دست دادن پله از آن مراقبت کند "فرکانس ادعا" نامیده می شود.به طور مشابه، "فرکانس پیوسته" به بالاترین فرکانس گام اشاره دارد که در آن سیگنال کنترل سیستم به طور ناگهانی خاموش می شود و موتور پله از جهت خارج نمی شود.فرکانس ادعا شده، فرکانس اتصال و گشتاور خروجی موتور باید با اینرسی غلتشی بار مطابقت داشته باشد.با این داده ها می توانید به طور موثر موتور پله ای را با سرعت متغیر کنترل کنید.
 

هنگامی که PLC برای کنترل موتور پله ای انتخاب می شود، معادل پالس، حد بالایی فرکانس پالس و حداکثر تعداد پالس ها طبق فرمول زیر محاسبه می شود و سپس PLC و ماژول عملکرد مربوط به آن انتخاب می شوند.فرکانس مورد نیاز برای خروجی پالس پرسرعت PLC را می توان با توجه به فرکانس پالس و عرض بیت PLC را با توجه به تعداد پالس ها تعیین کرد.معادل پالس=(زاویه پله موتور پله × گام)/(360 × نسبت سرعت انتقال);حد بالایی فرکانس پالس=(سرعت حرکت × کسر استپر موتور)/معادل پالس.حداکثر تعداد پالس=(فاصله حرکت × کسر استپر موتور)/معادل پالس.
 

PLC برای کنترل عملکرد موتور پله ای از طریق درایور پله ای انتخاب می شود و سپس PLC بیشتر و بیشتر در کنترل الکتریکی پله ای استفاده می شود.به عنوان مثال در فرآیند کنترل حرکت تک محوره و دو محوره، پارامترهایی مانند فاصله حرکت، سرعت و جهت را روی کنترل پنل تنظیم کنید.پس از خواندن این مقادیر تنظیم شده، PLC پس از محاسبه سیگنال های پالس و جهت، درایو موتور پله ای را برای دستیابی به هدف کنترل بازه، سرعت و جهت کار می کند.با اندازه گیری واقعی ثابت شده است که عملکرد سیستم قابل اعتماد، امکان پذیر و مفید است.

 

 

آخرین اخبار شرکت PLC چگونه استپ موتور را کنترل می کند؟  0

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.