محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد ویژگی های اساسی موتور پله ای چیست؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

ویژگی های اساسی موتور پله ای چیست؟

2023-02-13

آخرین اخبار شرکت در مورد ویژگی های اساسی موتور پله ای چیست؟

شکل زیر رابطه بین گشتاور و سرعت موتور پله ای را نشان می دهد.محور طولی گشتاور و محور عرضی فرکانس پالس است.فرکانس پالس به فرکانس حرکت پالس اشاره دارد.در موتورهای پله ای معمولاً به جای فرکانس هرتز از فرکانس پالس pps (پالس در ثانیه) استفاده می شود.منحنی آبی نمایانگر "مشخصه گشتاور کششی" موتور پله ای است و منحنی زرد نشان دهنده "مشخصه گشتاور خارج از مرحله" موتور پله ای است.

آخرین اخبار شرکت ویژگی های اساسی موتور پله ای چیست؟  0

 

هر ویژگی در بخش های زیر توضیح داده شده است:
 

· ویژگی های گشتاور کششی
"مشخصه گشتاور کششی" که به "مشخصه گشتاور راه اندازی" نیز معروف است، به رابطه بین فرکانس راه اندازی (فرکانس پالس) استپر موتور در حالت توقف و گشتاور بار اشاره دارد.ناحیه داخل منحنی گشتاور کششی «منطقه خود راه انداز» نامیده می شود که می تواند راه اندازی، متوقف و معکوس شود.بعلاوه فرکانسی که در آن گشتاور بار صفر است = فرکانس حدی که می توان موتور پله ای را در آن راه اندازی کرد "حداکثر فرکانس خود راه اندازی" نامیده می شود.همانطور که در شکل نشان داده شده است، هر چه فرکانس بیشتر باشد، گشتاور بار راه اندازی کمتر می شود.

 

· ویژگی های گشتاور خروجی
«مشخصه گشتاور خارج از مرحله» به «ویژگی پیوسته» یا «مشخصه گشتاور خروجی» نیز معروف است.زمانی که گشتاور بار پس از راه اندازی افزایش می یابد، فرکانس را نشان می دهد که چرخش می تواند ادامه یابد.بنابراین، مقدار آن بالاتر از مقدار مشخصه گشتاور کششی است.حد کارکرد مداوم موتور پله ای را «حداکثر فرکانس کار مداوم» می گویند.مانند مشخصه گشتاور کششی، مشخصه گشتاور خارج از مرحله این است که با افزایش فرکانس پالس، گشتاور بار کاهش می یابد.

 

· نگه داشتن گشتاور
هنگامی که موتور پله روشن می شود، حتی اگر نیروی خارجی در هنگام توقف موتور پله اعمال شود، موتور همچنین سعی می کند موقعیت توقف را از طریق جاذبه بین روتور و استاتور حفظ کند.این نیروی نگهدارنده «گشتاور نگهدارنده» نامیده می شود.در شکل بالا فرکانس کاری (فرکانس پالس) صفر است که گشتاور در حالت توقف است.
به هر حال، گشتاور موتور پله ای با افزایش فرکانس کاری کاهش می یابد زیرا به دلیل تأثیر اندوکتانس سیم پیچ، جریان در فرکانس بالا به سختی جریان می یابد.
علاوه بر این، ویژگی های گشتاور کششی و ویژگی های گشتاور خارج از مرحله موتور پله ای با روش تحریک و مدار محرک متفاوت است.بنابراین در بررسی مشخصات موتور پله ای لازم است ارزیابی کلی از جمله روش حرکت و مدار انجام شود.

 

امتیاز کلیدی:
 

· "مشخصه گشتاور کششی" که به عنوان "مشخصه گشتاور راه اندازی" نیز شناخته می شود، به رابطه بین فرکانس راه اندازی (فرکانس پالس) استپر موتور در حالت توقف و گشتاور بار اشاره دارد.
 

· ناحیه داخل منحنی گشتاور کششی "منطقه خود راه اندازی" نامیده می شود که می تواند راه اندازی شود، متوقف شود و معکوس شود.
 

·فرکانسی که در آن گشتاور بار صفر است = فرکانس حدی که می توان موتور پله ای را در آن راه اندازی کرد "حداکثر فرکانس خود راه اندازی" نامیده می شود.
 

· "مشخصه گشتاور خارج از مرحله"، همچنین به عنوان "ویژگی پیوسته" یا "مشخصه گشتاور کششی" شناخته می شود، به فرکانسی اطلاق می شود که وقتی گشتاور بار پس از راه اندازی افزایش می یابد و مقدار آن بیشتر می شود، می تواند به چرخش ادامه دهد. از مقدار مشخصه گشتاور کششی.
 

· حد کارکرد مداوم موتور پله ای را «حداکثر فرکانس کار مداوم» می گویند.
 

· هم مشخصه گشتاور کششی و هم مشخصه گشتاور خارج از مرحله این است که گشتاور بار با افزایش فرکانس پالس کاهش می یابد.
 

· گشتاور نگهدارنده نیرویی است که موتور پله ای سعی می کند موقعیت توقف را حفظ کند، حتی اگر نیروی خارجی در هنگام توقف موتور پله در حالت روشن، اعمال شود.
 

· مشخصات گشتاور کششی و ویژگی های گشتاور خارج از مرحله موتور پله ای با روش تحریک و مدار محرک متفاوت است.

 

 

آخرین اخبار شرکت ویژگی های اساسی موتور پله ای چیست؟  1

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.