محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد منبع تغذیه سوئیچینگ چیست؟ چه کاربردی دارد؟ اصل چیست؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

منبع تغذیه سوئیچینگ چیست؟ چه کاربردی دارد؟ اصل چیست؟

2022-11-12

آخرین اخبار شرکت در مورد منبع تغذیه سوئیچینگ چیست؟ چه کاربردی دارد؟ اصل چیست؟

اصل عملکرد منبع تغذیه سوئیچینگ

 

در منبع تغذیه خطی، ترانزیستور قدرت کار می کند و منبع تغذیه خطی منبع تغذیه سوئیچینگ PWM است که منجر به بسته شدن یا قطع شدن می شود.در دو حالت بسته شدن و قطع، زمانی که ولتاژ ترانزیستور قدرت نسبتاً کم باشد، جریان زیادی ایجاد می شود.وقتی منبع تغذیه سوئیچینگ بسته است، برعکس است.ولتاژ زیاد است و جریان به ویژه کوچک خواهد بود.کنترل کننده ای که اصل کار منبع تغذیه سوئیچینگ را کنترل می کند، برای حفظ پایداری بهتر، به منظور ایجاد ایمنی در محیط زندگی مردم است.
 

حالت کار منبع تغذیه سوئیچینگ

 

همانطور که از نام آن پیداست، منبع تغذیه سوئیچینگ از وسایل سوئیچینگ الکترونیکی (مانند ترانزیستورها، ترانزیستورهای اثر میدانی، تریستورهای کنترل شده سیلیکونی و غیره) استفاده می کند.

 

از طریق مدار کنترل، دستگاه های سوئیچینگ الکترونیکی را می توان به طور مداوم "روشن" و "خاموش" کرد و دستگاه های سوئیچینگ الکترونیکی می توانند ولتاژ ورودی را به صورت پالس تعدیل کنند تا تبدیل ولتاژ DC/AC، DC/DC و ولتاژ خروجی را می توان تنظیم کرد و به طور خودکار تثبیت کرد.

 

منبع تغذیه سوئیچینگ به طور کلی دارای سه حالت کار است: حالت فرکانس ثابت و عرض پالس، حالت فرکانس ثابت و حالت عرض پالس متغیر و حالت فرکانس و عرض پالس متغیر.حالت قبلی بیشتر برای منبع تغذیه اینورتر DC/AC یا تبدیل ولتاژ DC/DC استفاده می شود.دو حالت کار آخر بیشتر برای سوئیچینگ منبع تغذیه تنظیم شده استفاده می شود.علاوه بر این، ولتاژ خروجی منبع تغذیه سوئیچینگ نیز دارای سه حالت کار است: حالت ولتاژ خروجی مستقیم، حالت متوسط ​​ولتاژ خروجی و حالت ولتاژ خروجی دامنه.

 

به طور مشابه، حالت کار قبلی بیشتر برای منبع تغذیه اینورتر DC / AC یا تبدیل ولتاژ DC / DC استفاده می شود.دو حالت کار آخر بیشتر برای سوئیچینگ منبع تغذیه تنظیم شده استفاده می شود.

 

با توجه به نحوه اتصال دستگاه های سوئیچینگ در مدار، منبع تغذیه سوئیچینگ را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم کرد: منبع تغذیه سوئیچینگ سری، منبع تغذیه سوئیچینگ موازی، منبع تغذیه سوئیچینگ ترانسفورماتور.در میان آنها، منبع تغذیه سوئیچینگ ترانسفورماتور (از این پس منبع تغذیه سوئیچینگ ترانسفورماتور نامیده می شود) را می توان به فشار کشش، نیم پل، پل کامل و انواع دیگر تقسیم کرد.با توجه به فاز تحریک و ولتاژ خروجی ترانسفورماتور، می توان آن را به جلو، فلایبک، تحریک تک و دو و غیره تقسیم کرد.اگر از هدف تقسیم شود، می توان آن را به دسته های بیشتری نیز تقسیم کرد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.