محصولات
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد اصل کار موتور آهنربای دائمی
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-020-36907671
اکنون تماس بگیرید

اصل کار موتور آهنربای دائمی

2023-04-26

آخرین اخبار شرکت در مورد اصل کار موتور آهنربای دائمی

موتور آهنربای دائمی نوعی موتور است که از میدان مغناطیسی تولید شده توسط آهنربای دائمی برای تحقق چرخش موتور استفاده می کند.آهنرباهای دائمی معمولاً از مواد مغناطیسی دائمی خاکی کمیاب مانند نئودیمیم آهن بور، بور کبالت و غیره استفاده می کنند.
 

اصل کار موتور آهنربای دائم بر اساس قانون القای الکترومغناطیسی فارادی و اصل نیروی لورنتز است.هنگامی که جریان از سیم پیچ موتور آهنربای دائم عبور می کند، میدان مغناطیسی در اطراف سیم پیچ ایجاد می شود.این میدان مغناطیسی با آهنربای دائمی برهمکنش می کند و باعث می شود که آهنربای دائمی در معرض گشتاور خاصی قرار گیرد.

بنابراین چرخش ایجاد می شود.
 

به طور خاص، در موتور آهنربای دائم، آهنربای دائمی جزء اصلی تولید کننده میدان مغناطیسی و سیم پیچ قطعه ای است که جریان را تولید می کند.هنگامی که جریان از سیم پیچ عبور می کند، میدان مغناطیسی در اطراف سیم پیچ ایجاد می شود.این میدان مغناطیسی با آهنربای دائمی تعامل خواهد داشت، به طوری که آهنربای دائمی گشتاور دریافت می کند و شروع به چرخش می کند.جهت جریان در سیم پیچ و جهت میدان مغناطیسی آهنربای دائمی جهت گشتاور آهنربای دائمی را تعیین می کند که باعث چرخش موتور می شود.
 

موتور آهنربای دائم را می توان به موتور سنکرون آهنربای دائم، موتور DC آهنربای دائم، موتور پله ای آهنربای دائم و انواع دیگر تقسیم کرد و اصل کار و حالت تنظیم سرعت آن نیز متفاوت است.ویژگی اصلی موتور آهنربای دائم این است که به تحریک خارجی نیاز ندارد، بنابراین دارای مزایای ساختار ساده، اندازه کوچک، وزن سبک و غیره است، اما همچنین دارای معایب هزینه بالا و شکست آسان مغناطیسی است.

 

 

آخرین اخبار شرکت اصل کار موتور آهنربای دائمی  0

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب موتور پله ای هیبریدی تامین کننده. حق چاپ © 2023 casunsteppermotor.com . تمامی حقوق محفوظ است.